Kategorie
ślub i wesele

Świetne wesele w innym stylu

Jak zorganizować industrialne wesele?

Styl industrialny kojarzony bywa jako surowy klimat, mieszkania i lofty w stylu pofabrycznym, ale ten styl trafił także do innych sfer ludzkiego życia. Obecnie wesela i śluby są organizowane w takim stylu. Jest to nowość na polskim rynku, jednak już akceptowana przez klientów.

Wesele w takim stylu to zabawa w surowych dekoracjach 

Duże przestrzenie, surowe dekoracje, pewien minimalizm. Doskonale to wygląda, a podczas wesela będzie miało szczególną wartość. Popularność takiego trendu rośnie. Industrialny styl to rzeczy z odzysku, surowość wnętrz. Wydawałoby się, że jest to zaprzeczenie weselnego i ślubnego luksusu, a jednak niekoniecznie tak się dzieje. Ślub i wesele w stylu industrialnym biją rekordy popularności. I nie ma w tym nic dziwnego. Fotografuję takie wesela i efekt jest niezwykły – niebanalność, styl wyjątkowy, który zachwyca. Nie barokowy przepych, ale styl industrialny ma przyszłość. 

Skąd pochodzi ten styl?

Styl industrialny narodził się w Nowym Jorku w II połowie XX wieku. Wówczas budynki pofabryczne i magazyny zyskały funkcję mieszkalną. Oszczędzano w ten sposób. Wygląd wnętrz był inny – duże przestrzenie, surowość stylu, widoczne rury, a do tego proste meble. Widoczne były cegły i metalowe słupy. Pofabryczne budynki zainspirowały projektantów i zyskały popularność na całym świecie. W Polsce najciekawsze rozwiązania mieszkaniowe w stylu industrialnym są w budynkach po fabrykach w Lodzi. Tam stworzono wyjątkowe i bardzo klimatyczne loftowe mieszkania oraz hotele. Te budynki mają ogromny potencjał i prezentują się nieszablonowo. Styl ten jest obecny także w modzie, sztuce i kulturze wizualnej. Dlaczego zatem wesela i śluby nie mialyby czerpać z takiego stylu? Cała oprawa ślubna może być w nim wykonana. 

Jakie jest wesele industrialne?

Organizowane jest w we wnętrzach dużych, surowych, zdobionych metalowymi krzesłami i lampami fabrycznymi. Takie wnętrza zdobi się metalem, drewnem, a na stołach ustawia się bukiety z polnych kwiatów. Róże w takich wnętrzach nie będą odpowiednie, staną się zbyt pretensjonalne. Para młoda powinna dobrać odpowiednie stroje, obuwie oraz sesję fotograficzną. Zdjęcia są nieco mroczne, ale mają wyjątkowy styl. 

Jak przygotować takie wesele?

Surowe drewniane stoły dekorowane stroikami z pieńków, gipsówką, świecami i kwiatami zerwanymi na łące to jest hit. Numerki na stoły można samodzielne wykonać z kawałków drewna, a kompozycje kwiatowe ustawić w blaszanych wiaderkach – łatwo je kupić w sklepach typu „wszystko za 5 złotych”. Inne akcesoria także można kupić w takim miejscu. Na sali przeciąga się sznurki, a na nich wiesza się fotografie z sesji przedślubnej, mocując je drewnianymi klamerkami. Będzie to niezwykła dekoracja takiej sali. Krzesła mogą być drewniane lub metalowe, bez ozdobnych materiałowych sukienek, surowe tak, jak wszystko dookoła. Na ścianach można zawiesić zdjęcia pary młodej w antyramach, aby nieco rozwiesić mrok sali. Wnętrze mogą oświetlać kinkiety wykonane z metalu, surowe i skromne.

Może ten opis brzmi nieco mrocznie, ale takie awangardowe, industrialne wesela są coraz bardziej modne i to nie tylko wśród osób ze środowisk artystycznych.