Kategorie
ślub i wesele

O co pytać na sali weselnej

Od tego, jak wybierzemy salę weselną, zależy sukces naszego wesela. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio podejść do tego zadania. O co w takim razie pytać na sali weselnej, by uniknąć później rozczarowania? Podpowiadamy!

Ile osób może pomieścić sala weselna

Najważniejszym aspektem zawsze powinno być dla nas to, ile gości weselnych może przebywać na danej sali weselnej. Ogólnie przyjęło się, że sala nie może być ani za mała, ani za duża. Dlaczego? Za mała sprawi, że będzie na niej ciasno i nikt nie będzie miał szans na komfortową zabawę. Zbyt duża przestrzeń sprawi, że goście weselni porozrzucają się po całej sali i optycznie będzie wydawać się bardzo pusta. Nie będzie to dobrze wyglądać ani w rzeczywistości, ani też na filmie ślubnym, czy na zdjęciach. Dlatego warto dopilnować, by sala miała optymalną wielkość i zawsze była zgodna z ilością zaproszonych przez nas osób.

Jak sprawdza się nagłośnie i oświetlenie sali weselnej

Istotne znaczenie ma nie tylko wielkość sali, czy to, jak wygląda, ale również, jak działa nagłośnienie i oświetlenie. Jeśli sala będzie miała słabą akustykę, to nawet dobry DJ weselny, czy zespół nie sprawi, że goście będą dobrze się bawić. Nie inaczej jest w przypadku oświetlenia. Jeśli dana sala weselna będzie miała słabe oświetlenie, to niestety ani fotograf, ani kamerzysta nie będą  w stanie zapewnić nam dobrej pamiątki z dnia ślubu. Aby zatem uniknąć rozczarowania, lepiej dowiedzieć się jak najwięcej o oświetleniu, czy nagłośnieniu wybranego miejsca na przyjęcie weselne.

Czy sporządzana jest umowa

Dla nas to oczywiste, że wynajem sali weselnej wiąże się ze sporządzeniem umowy, ponieważ w ten sposób ustalane są wszystkie szczegóły współpracy, jak i koszty, jakie trzeba ponieść z tego tytułu. Niestety na rynku nadal nie brakuje sal weselnych, które stronią od podpisywania umowy. Powody tego bywają różne, ale jedno jest pewne, jeśli trafimy na taką salę weselną, to nie warto korzystać z jej usług, bo to nieuczciwa firma, która ostatecznie może nam podnieść ceny lub zostawić nas na lodzie. 

Więcej ważnych aspektów znajdziesz w tym artykule: organizacja wesela